Koptone Haber

KOPTONE 2016 RAMAZAN BAYRAM NAMAZI

 

IMG_9830

Koptone halkı bu sene de geleneklerine uydu. Bayram sabahı kimi Arhavi merkezden kimileri ise Ankara, İstanbul ve dahada uzaklardan gelen cemaat camimizi hıncahınç doldurdu. Bu güzel ortamda herkes birbiri ile olan özlemini giderdi. Eskiler yadedildi, gelenlerle bayramlaşıldı, gelemeyenleri gözler aradı. Bu fotoğraflara baktıkça gelemeyen, o bayram namazında olup o havayı soluyamayan benim gibi Koptonelilerin iç çekip inşallah birdahaki bayrama ordayım dediklerine adım gibi eminim.

Ben Koptonemizin bu güzel geleneğini yaşatan, camimizi dolduran herkese ve ayrıca  fotoğrafları çeken Gürkan KARAKAN’A çok teşekkür ediyorum. Gelemesek de , orada bulunamasak da bu karelerle en azından ortamın hissiyatını yaşıyoruz….

Herkesin Geçmiş Bayramını kutlar önümüzdeki bayramda hep beraber olmak dileği ile saygılarımı sunarım….

Selim ERDOĞAN

Continue reading

Koptone Haber

1915 ÇANAKKALE


Çok değerli koptoneliler ve değerli arkadaşlar

Bu gün 18 mart Çanakkale savaşlarının 100 yılı  bu savaşa bizzat katılmış ve gazi olarak köyümüze geri gelmiş bir büyük insandan  bahsedeceğim kimdem bahsettiğimi benim yaşıtlarım ve büyüklerim anladılar sanırım, Çaçoğlu İdris amca [İdris yaşar ] o dönem askerlik çağında bir delikanlıdır askere çağrılır ve bahriyeli olarak çanakkaleye gider acemi Continue reading